Co lepsze – lokaty bankowe czy w złoto?

Każdy kto jest osobą pełnoletnią i ma jakieś uzbierane grosze może je ulokował tak, żeby przynosiły mu jakieś zyski. Oczywiście w przypadku niewielkiej sumy pieniędzy nie ma co się spodziewać jakiś kokosów jednakże zawsze to jakiś grosz więcej w kieszeni, a to dobrze wróży. Zresztą kto nie lubi, kiedy na jego koncie pojawiają się dodatkowe pieniądze, których nie musiał zarobić, które przyszły mu same, bez większego wysiłku?

No właśnie, niewiele jest takich osób, nawet jeśli kwota byłaby skromna. Lokować pieniądze można na różne sposoby. Kiedy myślimy o oszczędzaniu po pierwsze kojarzy nam się bank. To dobry pomysł, tym bardziej, że tam nasze oszczędności są bezpieczne, a co więcej wyrabiają jakiś zysk. Do wyboru mamy lokaty terminowe, konta oszczędnościowe, rachunki z wysokim oprocentowaniem i inne tego typu depozyty. Są również inwestycje mniej pewne, na których jednak można znacznie więcej zarobić, mowa chociażby o produktach strukturyzowanych, popularnie zwanych strukturami, na które ostatnimi czasy kusi wiele osób.

Dlaczego? Bowiem często opierają się one o cenę złota, a ta stale rośnie i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Ci, którzy zainwestowali kilka miesięcy temu już dziś cieszą się wysokimi zyskami. Dlatego też warto zastanowić się czy aby nie opłaca się dołączyć do ich grona. Oczywiście można również zainwestować w kupno złota niejako na swoją rękę, czyli chociażby kupując sztabki złota, biżuterię czy monety okolicznościowe, jednakże wówczas wypadałoby się już znać na złocie.