Zainwestować w złoto czy w nowy samochód?

W co zainwestować posiadaną przez nas gotówkę, gdy nie ma jakiegoś konkretnego pomysłu? Na co się zdecydować , gdy przytrafi nam się jakiś niespodziewany, jednorazowy zastrzyk konkretnej gotówki? Wiadomo , że od przybytku głowa nie boli i prawdziwym problemem jest brak jakichkolwiek wolnych środków finansowych jednak jeśli w jakiś sposób będziemy mieć ich chwilowy nadmiar to także możemy mieć problem co z nimi zrobić.

Dorosłych ludzi nie trzeba pouczać i nie nie wolno nic nikomu narzucać jednak warto czasem sprawić , że ktoś zastanowi się powtórnie nad już wstępnie podjętą decyzją i jeszcze raz przeanalizuje czy jest ona trafna i czy nie będzie miała jakiś negatywnych skutków w przyszłości. Są osoby, które moga mieć dylemat typu – zainwestować pieniądze w złoto czy wydać je od razu i kupić sobie nowy, fajny samochód? Pytanie z pozoru błahe i nie dla wszystkich oczywiste jednak jeśli kiedykolwiek staniemy przed takim wyborem to po prostu postarajmy się jakoś sensownie wszystko zaplanować żeby nie rezygnować i z jednego i z drugiego.

Jeśli chodzi o zakup samochodu to możemy zacząć od tego, że znajdźmy tańszy niż ten, który nam się naprawdę marzy. Możemy także popytać w bankach i znaleźć jakiś najlepszy kredyt na samochód i zdecydować się na ratalne spłacanie takiego zakupu. Jeśli chodzi o lokatę w złoto to wpłaćmy tam zdecydowaną większość posiadanej gotówki, a pozostałą część zostawmy sobie na raty. Po jakimś czasie jeśli nie damy rady zarabiać tyle żeby starczyło na ratę kredytową to możemy wycofywać powoli środki z lokaty w złoto i tym co tam zarobimy spłacać raty za zakupiony samochód.